Aktuality »

29/08/2015 – 19:50 | 2 komentáre | 3 327 videní

Kapitálové životné poistenie je jednou z možností kedy je klient poisťovne poistený na riziko smrti a zároveň si vytvára finančnú rezervu do budúcnosti. Túto rezervu komerčná životná poisťovňa zhodnocuje technickou …

Čítať celý článok »
Domovská stránka » Aktuality

Ako fungujú asistenčné služby u nás

Pridal , 24/01/2013 – 20:39Žiadny komentár | 1 405 videní

Ako fungujú asistenčné služby u nás

Dnes som mal nehodu. Dostal som šmyk a z krajnice ma malým svahom stiahlo do poľa. Bol som sám a našťastie sa mi nič nestalo. Ani obhliadka auta nepotvrdila žiadne vážne škody.

Vo svojej naivite som opäť nasadol do auta a chcel som z poľa odísť. No stál som len na mieste. Moja Toyota sa nepohla ani o milimeter. Čo robiť? Napadlo mi, že niekde medzi papiermi od auta by som mal mať vizitku na asistenčnú službu. Na svoje potešenie som ju aj našiel a hneď som zavolal na ich číslo. Netrvalo dlho a v telefóne sa mi ozval mužský hlas.

Mladík z asistenčnej služby sa najprv spýtal na zranených, potom na moje údaje. Vyžiadal si opis a miesto nehody, značku auta, rozsah škôd a podobne. Nezabudol mi oznámiť aj rozsah môjho nároku z asistenčných služieb. Pýtal sa ma aj na to, čo v tejto chvíli potrebujem? Čo by mi pomohlo?

Povedal som, že v tejto chvíli by mi pomohlo ak by ma niekto z poľa vytiahol a odtiahol do najbližšieho autorizovaného servisu. Našťastie som mal na výber až dva servisy, pričom jeden bol v mieste môjho bydliska. Dohodli sme sa, že práve tam chcem auto odtiahnuť.

Ani nie za 10 minút mi volala odťahová služba, že sú na ceste ku mne. Asi za hodinu aj pri mne boli. Toyotu bezpečne naložili a odviezli do autorizovaného servisu v mieste môjho bydliska. Presne tak, ako sme si s asistenčnou službou dohodli.

Čo je na tom najlepšie? Okrem skutočnosti, že auto vyviazlo bez vážnejších poškodení, samotné vyprostenie a odťah ma nestáli ani euro.

Práve tak si predstavujem fungovanie asistenčných služieb.

Prajem Vám život v istote.

Rastislav Mažár
odborný poradca na životné poistenie

Značky:,

Napíšte komentár!

Pri komentovaní sa držte témy. Spam a nevhodné príspevky budú odstránené.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog podporuje Gravatar. Na vytvorenie vášho profilu navštívte gravatar.com.