Aktuality »

29/08/2015 – 19:50 | 2 komentáre | 3 323 videní

Kapitálové životné poistenie je jednou z možností kedy je klient poisťovne poistený na riziko smrti a zároveň si vytvára finančnú rezervu do budúcnosti. Túto rezervu komerčná životná poisťovňa zhodnocuje technickou …

Čítať celý článok »
Domovská stránka » Pojmy a definície

Čo je poistná suma

Pridal , 12/02/2013 – 19:24Žiadny komentár | 3 180 videní

Poistná suma je v poistnej zmluve dohodnutá suma, ktorá stanovuje výšku záväzku, ktorý na seba preberá životná poisťovňa uzavretím zmluvy o životnom poistení. Poistná suma je tak ocenením rizika a rozsahu poistnej ochrany pre poistenú osobu. Poistná suma je zároveň základom pri výpočte poisteného plnenia v prípade vzniku poistnej udalosti.

Výšku poistnej sumy si určujete sami. Mala by zohľadňovať vaše potreby a rozsah poistnej ochrany. Stanovenie poistnej sumy je kľúčovým faktorom v životnom poistení.

Správnym nastavením poistnej sumy sa vyhnete sklamaniu pri výplate nízkeho, alebo žiadneho poistného plnenia

Práve preto, by ste mali vyhľadať odborného poradcu na životné poistenie, ktorý analýzou vašich potrieb vám doporučí dostatočnú výšku poistnej sumy na krytie poistného rizika.

Prajem Vám život v istote.

Rastislav Mažár
odborný poradca na životné poistenie

Značky:, ,

Napíšte komentár!

Pri komentovaní sa držte témy. Spam a nevhodné príspevky budú odstránené.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog podporuje Gravatar. Na vytvorenie vášho profilu navštívte gravatar.com.