Aktuality »

29/08/2015 – 19:50 | 2 komentáre | 3 327 videní

Kapitálové životné poistenie je jednou z možností kedy je klient poisťovne poistený na riziko smrti a zároveň si vytvára finančnú rezervu do budúcnosti. Túto rezervu komerčná životná poisťovňa zhodnocuje technickou …

Čítať celý článok »
Domovská stránka » Poradňa

Je vysoký krvný tlak problémom v poistení?

Pridal , 18/11/2013 – 10:20Žiadny komentár | 1 303 videní

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť vo veci uzatvorenia životného poistenia svojho manžela. Môj manžel už 10 rokov užíva tabletky na vysoký krvný tlak, ma taký diagnózu. A to je stred problému. Je na trhu také poistenie, ktoré by to akceptovalo, trebárs aj s priplatením? Obávam sa, že pri nešťastnej náhodnej zdravotnej udalosti, ohľadom srdca to nemusí byť zo strany poisťovne akceptovateľné, a teda nič nevyplatí. Budem veľmi rada, ak sa mi pokúsite v tejto záležitosti pomôcť.

Ďakujem, Marianna


Každá poisťovňa skúma pred vstupom do poistenia zdravotný stav poisteného, vo vašom prípade by to bol váš manžel. Na základe zdravotného stavu ohodnotí mieru rizika. Poisťovňa potom rozhodne, či túto osobu príjme  do poistenia a za akých podmienok, napr. prirážkou k poistnému. Môže však aj rozhodnúť, že zdravotný stav poistenej osoby je pre poisťovňu veľmi veľkým rizikom a takúto osobu z poistenia vylúči. Vysoký krvný tlak vo všeobecnosti nie je dôvodom vylúčenia z poistenia. Avšak pre menšie poisťovne, môže aj takýto človek znamenať nepoistiteľné riziko.

Je na mieste vás upozorniť, že v prípade poistnej udalosti úrazu alebo choroby, na ktoré by mali vplyv choroby alebo úrazy pred dojednaním poistenia, v prípade vášho manžela je to vysoký krvný tlak, môžu znamenať zníženie alebo zamietnutie poistného plnenia. Toto sa nevzťahuje na poistnú udalosť akákoľvek smrť.

V tejto chvíli si môžete nechať vypracovať ponuku poistenia na základe vašich potrieb s ohľadom na chorobu vášho manžela. Potom zistíte, či poisťovňa je ochotná akceptovať a prijať vášho manžela do poistenia a za akých podmienok.

Prajem Vám život v istote.

Rastislav Mažár
odborný poradca pre životné poistenie

Značky:, , , ,

Napíšte komentár!

Pri komentovaní sa držte témy. Spam a nevhodné príspevky budú odstránené.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog podporuje Gravatar. Na vytvorenie vášho profilu navštívte gravatar.com.