Aktuality »

29/08/2015 – 19:50 | 2 komentáre | 3 327 videní

Kapitálové životné poistenie je jednou z možností kedy je klient poisťovne poistený na riziko smrti a zároveň si vytvára finančnú rezervu do budúcnosti. Túto rezervu komerčná životná poisťovňa zhodnocuje technickou …

Čítať celý článok »
Domovská stránka » Poradňa

Môže mať životné poistenie aj cudzinec?

Pridal , 26/06/2013 – 10:14Žiadny komentár | 3 479 videní

Zdravím, chcem sa spýtať či si môže na Slovensku uzavrieť životné poistenie pre seba a svoju rodinu cudzinec, ktorý tu žije?

Pablo

V zásade áno. Pokiaľ viem nemá žiadna z poisťovní pôsobiaca v Slovenskej republike žiadne vážne výhrady k uzatvoreniu životného poistenia cudzincom žijúcim na území našej republiky. Avšak z dôvodu toho, že sme krajina, ktorá je aj členom Európskej únie môže byť problém s uzatvorením životného poistenia pre cudzincov pochádzajúcich z týchto štátov: Irán, Sýria, Sudán, Myanmar (Barma) alebo Severná Kórea.

Práve preto je vhodné pre uzatvorením životného poistenia informovať sa o tejto možnosti priamo poisťovni, v ktorej ste sa rozhodli uzavrieť si životné poistenie.

Prajem Vám život v istote.

Rastislav Mažár
odborný poradca na životné poistenie

Napíšte komentár!

Pri komentovaní sa držte témy. Spam a nevhodné príspevky budú odstránené.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog podporuje Gravatar. Na vytvorenie vášho profilu navštívte gravatar.com.