Aktuality »

29/08/2015 – 19:50 | 2 komentáre | 3 327 videní

Kapitálové životné poistenie je jednou z možností kedy je klient poisťovne poistený na riziko smrti a zároveň si vytvára finančnú rezervu do budúcnosti. Túto rezervu komerčná životná poisťovňa zhodnocuje technickou …

Čítať celý článok »
Domovská stránka » Poradňa

Poistenie PN pri rizikovom tehotenstve v investičnom životnom poistení

Pridal , 03/12/2013 – 14:13Žiadny komentár | 3 250 videní

Dobrý deň,

mala by som záujem o poistenie ušlého zárobku počas PNky a hlavne aby sa plnila aj PN počas rizikového tehotenstva. Zatiaľ som sa dočítala vo VPP Allianz SP, že možnosť pripoistenia PN k investičnému životnému poisteniu je, ale rizikové tehotenstvo je vo výlukách. Vďaka za informáciu.

Alena


Dobrý deň pani Alena,

v prvom rade mi dovoľte vysloviť pochvalu, za to, že naozaj pristupujete k poisteniu veľmi zodpovedne. Máte pravdu vo VPP je pri investičnom životnom poistení v prípade poistenia ušlého zárobku uvedené, že poistnou udalosťou nie je práceneschopnosť výlučne z dôvodu tehotenstva alebo pôrodu, ďalej prerušenie tehotenstva a potrat, pokiaľ tieto zákroky neboli indikované zo závažných zdravotných dôvodov odborným lekárom, jedná sa o diagnózy č. O 00 až O 99.8, Z 30 až Z 36.9, N 96.0 až N 98.9 (vrátane).

Naproti tomu, ak chcete aby aj v prípade rizikového tehotenstva vám bolo plnené poistné plnenie z PNky môžete si poistiť ušlý zárobok v produkte Flexi Život od Allianz SP, kde je len jedna výluka v súvislosti s tehotenstvom a to z dôvodu tehotenstva, ktoré vzniklo pred dojednaním poistenia. Žiaľ toto poistenie nie je možné dojednať samostatne, ale len s hlavnou tarifou, ktorou môže byť kapitálové životné poistenie (tarify K1, M1 a A1) alebo s rizikové životné poistenie (R3, R4).

Taktiež by som vám odporučil poistenie denného odškodného v prípade hospitalizácie z dôvodu choroby a tehotenstva (tarifa 15ND), kde môžete získať peniaze za každý deň hospitalizácie (mesačne to môže byť aj viac než 600€), a aj poistenie chirurgického zákroku (tarifa B1), kde sa jedná hlavne o cisársky rez. Správnym nastavením poistnej sumy môžete tak získať ďalších 1200€ za tento úkon.

Prajem Vám život v istote.

Rastislav Mažár
odborný poradca pre životné poistenie

Prečítajte si tiež:

Značky:, , , ,

Napíšte komentár!

Pri komentovaní sa držte témy. Spam a nevhodné príspevky budú odstránené.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog podporuje Gravatar. Na vytvorenie vášho profilu navštívte gravatar.com.