Aktuality »

29/08/2015 – 19:50 | 2 komentáre | 3 327 videní

Kapitálové životné poistenie je jednou z možností kedy je klient poisťovne poistený na riziko smrti a zároveň si vytvára finančnú rezervu do budúcnosti. Túto rezervu komerčná životná poisťovňa zhodnocuje technickou …

Čítať celý článok »
Domovská stránka » Poradňa

Poistenie počas rizikového tehotenstva

Pridal , 20/11/2013 – 11:022 komentáre | 5 459 videní

Dobrý deň,

môžte ma prosím informovať či existuje poistenie zamerané na maródovanie počas rizikového tehotenstva, a ak áno o ktorý druh poistenia ide a v akej poisťovni. Vopred Ďakujem za odpoveď.

Jarmila


Existuje niekoľko spôsobov ako sa finančne zabezpečiť počas rizikového tehotenstva. V prvom rade je to poistenie náhrady príjmu v prípade práceneschopnosti. To znamená, že ak počas rizikového tehotenstva budete na PNke váš príjem poklesne približne na polovicu. A práve túto chýbajúcu polovicu vášho príjmu vám nahradí komerčné životné poistenie. To vám zabezpečí aj na PNke rovnakú výšku príjmu, ako keby ste aj naďalej pracovali.

Ak z dôvodu rizikového tehotenstva budete hospitalizovaná náklady spojené s touto hospitalizáciou môžete uhrádzať z tzv. denného odškodného pri pobyte v nemocnici z dôvodu choroby a tehotenstva. Pri správnom nastavení poistnej sumy môžete tak získať za mesiac hospitalizácie aj 600€. Pre vás to znamená, že váš rodinný rozpočet nebude zaťažený nákladmi spojenými s hospitalizáciou, aký mi sú napr. vyšší štandard zdravotníckeho zariadenia, lepšia starostlivosť, cestovné náklady spojené s návštevou nemocnice pre vás aj vašu rodinu, náklady na podpornú liečbu a pod. Výhodou je, že môžete získať peniaze za celý pobyt v nemocnici počas tehotenstva.

Posledným mnou odporúčaným poistením je poistenie chirurgického zákroku, kde je zahrnutý aj cisársky rez. V tomto prípade je vhodné nastaviť poistnú sumu tak, aby v prípade cisárskeho rezu ste získali najmenej 1.200€, čo je bežná cena tohto zákroku v súkromných zdravotníckych zariadeniach. Ak by ste sa podrobili cisárskemu rezu v štátnej nemocnici, kde sa za tento výkon neplatí, peniaze od poisťovne aj napriek tomu získate a môžete ich použiť napríklad na výbavičku pre vaše dieťatko.

Prajem Vám život v istote.

Rastislav Mažár
odborný poradca pre životné poistenie

Prečítajte si tiež:

Značky:, , , , ,

2 komentáre »

 • Lenka píše:

  Dobrý den, ja som momentálne na rizikovom tehotenstve a musím s Vami nesúhlasiť. Konkrétne s vetou:
  „To vám zabezpečí aj na PNke rovnakú výšku príjmu, ako keby ste aj naďalej pracovali.“ Pri uzatváraní životného postenia som si denné odškodné v prípade PN určila sama, avšak poisťovna mi mnou stanovené plnenie nepriznala a sama mi určila, koľko dostanem. Nemala som inú možnosť a preto som súhlasila s cenou určenou poisťovnou. Dnes na PN z dôvodu rizikového tehotenstva nie som spokojná, pretože dostávam mesačne 200 eur zo SP a 200 eur plnenie zo životného poistenia. Tj poistenie mi nezabezpečilo výšku príjmu pred PN. Budem rada, ak sa k tomu vyjadríte

  • Dobrý deň pani Lenka, v prvom rade mi dovoľte vyjadriť ľútosť nad tým, že nie ste spokojná s poistným plnením.

   Poďme sa spoločne teda pozrieť na to, ako PNka funguje. V článku Denný vymeriavací základ a náhrada príjmu som opísal čo sa deje s vašim príjmom, keď budete práceneschopná. V zmysle zákona 1. až 3. deň dostanete náhradu príjmu len vo výške 25% z vymeriavacieho základu. Od štvrtého dňa až do konca práceneschopnosti je to 55%. Takže dá sa veľmi zjednodušene povedať, že sa váš príjem počas práceneschopnosti zníži na polovicu. Vymeriavací základ sa počíta z priznaného príjmu a z neho sa platia aj odvody do Sociálnej poisťovne. Takže v zmysle zákona vám Sociálna poisťovňa viac nemôže dať.

   Naproti tomu komerčná životná poisťovňa si sama stanoví poistné podmienky, za ktorých vám bude vyplácať dorovnanie chýbajúceho čistého oficiálneho príjmu. Čo je dobré, že niektoré životné poisťovne do určitej poistnej sumy neskúmajú príjem. Práve preto je dobré preštudovať ponuky viacerých poisťovní, alebo nechať si poradiť od skutočného odborníka na životné poistenie.

   Tak ako som opísal vo svojich článkoch poistenie ušlého zárobku vo väčšine komerčných poisťovní presne takto funguje. Odpoveď na to, prečo vo vašom prípade je to inak by nám dali poistné podmienky vašej poisťovne, u ktorej máte poistenie ušlého zárobku (PNky) dojednané.

Napíšte komentár!

Pri komentovaní sa držte témy. Spam a nevhodné príspevky budú odstránené.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog podporuje Gravatar. Na vytvorenie vášho profilu navštívte gravatar.com.