Aktuality »

29/08/2015 – 19:50 | 2 komentáre | 3 327 videní

Kapitálové životné poistenie je jednou z možností kedy je klient poisťovne poistený na riziko smrti a zároveň si vytvára finančnú rezervu do budúcnosti. Túto rezervu komerčná životná poisťovňa zhodnocuje technickou …

Čítať celý článok »
Domovská stránka » Životné poistenie

Rozdiel medzi životným poistením a zabezpečením

Pridal , 25/01/2013 – 12:59Žiadny komentár | 2 717 videní

Rozdiel medzi poistením a zabezpečením

Často sa v praxi používajú slova životné poistenie a zabezpečenie akoby mali jeden a ten istý význam. Ja však medzi nimi vidím rozdiel. Dosť podstatný.

Životné poistenie

Životné poistenie vám rieši veci, ktoré vzniknú pri a bezprostredne po poistnej udalosti. Môže to byť napríklad asistenčná služba, prevoz do nemocnice, bezodkladná operácia a rôzne poplatky (úschova osobných vecí, výjazd záchranných služieb, nemocničné poplatky a pod.). Teda všetko to nevyhnutné vzniknuté v súvislosti s poistnou udalosťou.

Zabezpečenie v životnom poistení

Na druhej strane zabezpečenie v životnom poistení vám pomáha ľahšie zvládnuť situácie, ktoré súvisia s poistnou udalosťou ale nastali po poistnej udalosti. Môžu to byť rehabilitácie, náhrada príjmu, stavebné úpravy domy alebo bytu na bezbariérový. Patria sem aj náklady na vyhľadanie lekára – špecialistu, náklady na opatrovateľskú službu a podobne. Výdavky na zabezpečenie situácie po poistnej udalosti zvyknú byť dosť vysoké a môžu výrazne ovplyvniť celkové výdavky jednotlivca, či celej rodiny. Práve preto je dobré byť nie len poistený, ale aj zabezpečený.

Zabezpečenie v životnom poistení tvorí váš svet jednoduchším

Pozrite si svoju zmluvu o životnom poistení. Ste len poistený, alebo aj zabezpečený?

Prajem Vám život v istote.

Rastislav Mažár
odborný poradca na životné poistenie

Prečítajte si tiež:

Značky:, , ,

Napíšte komentár!

Pri komentovaní sa držte témy. Spam a nevhodné príspevky budú odstránené.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog podporuje Gravatar. Na vytvorenie vášho profilu navštívte gravatar.com.