Aktuality »

29/08/2015 – 19:50 | 2 komentáre | 3 327 videní

Kapitálové životné poistenie je jednou z možností kedy je klient poisťovne poistený na riziko smrti a zároveň si vytvára finančnú rezervu do budúcnosti. Túto rezervu komerčná životná poisťovňa zhodnocuje technickou …

Čítať celý článok »
Domovská stránka » Poradňa

Stornovanie životného poistenia

Pridal , 05/12/2013 – 14:12Žiadny komentár | 2 186 videní

Dobrý deň,

v máji 2012 som uzavrela kapitálové životné poistenie. Asi po dvoch týždňoch som si to prepočítala a rozhodla som sa že je to pre mňa nevýhodné, volala som s pracovníčkou poisťovne ktorá mi povedala, že ak nezaplatím žiadnu splátku poistka bude anulovaná. Asi pred mesiacom mi prišiel z poisťovne list, v ktorom mi poslali predžalobnú výzvu na dobrovoľnú úhradu dlžného poistného a že v prípade neuhradenia poisťovňa bude nútená uplatniť svoj nárok na úhradu dlžného poistného súdnou cestou. Prosím poraďte čo treba robiť. Ďakujem.

S úctou Dagmar

Pani Dagmar, je mi ľúto, že máte takúto skúsenosť s poisťovňou. Pani z poisťovne vás neinformovala úplne správne. Je pravda, že ak nezaplatíte poistné životné poistenie zanikne. Nepovedali vám však, že poisťovňa ma nárok na dlžné poistné až do dátumu ukončenia poistnej zmluvy, nakoľko bola poisťovňa po celý ten čas v ručení. To znamená, že ak by nastala poistná udalosť poisťovňa by musela vyplatiť poistné plnenie. Od nezaplatenia poistného až po ukončenie poistnej zmluvy môže prejsť aj niekoľko mesiacov. Medzitým tým vás poisťovňa mala vyzvať na úhradu poistného. Zvyčajne sa to robí mesiac po nezaplatení.

Podľa toho čo píšete vaša poistná zmluva mala by už byť zrušená a poisťovňa od vás žiada zaplatiť dlžné poistné za obdobie od začiatku neplatenia zmluvy až po jej ukončenie, zrušenie. V tejto chvíli vám neostáva nič iné, len dlžné poistné zaplatiť, aby ste sa vyhli súdnemu, prípadne exekučnému konaniu. Čo môžete urobiť je požiadať poisťovňu o zaplatenie dlžného poistného v splátkach. Čo ja viem poisťovne s tým nemajú žiaden problém.

Pani Dagmar, v tejto chvíli pre vás neviem nič viac urobiť. Prosím, skôr než sa rozhodnete uzavrieť pre vás výhodné životné poistenie poraďte sa s odborníkom, alebo mi napíšte.

Prajem Vám život v istote.

Rastislav Mažár
odborný poradca pre životné poistenie

Prečítajte si tiež:

Značky:, ,

Napíšte komentár!

Pri komentovaní sa držte témy. Spam a nevhodné príspevky budú odstránené.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog podporuje Gravatar. Na vytvorenie vášho profilu navštívte gravatar.com.