Aktuality »

29/08/2015 – 19:50 | 2 komentáre | 3 327 videní

Kapitálové životné poistenie je jednou z možností kedy je klient poisťovne poistený na riziko smrti a zároveň si vytvára finančnú rezervu do budúcnosti. Túto rezervu komerčná životná poisťovňa zhodnocuje technickou …

Čítať celý článok »
Domovská stránka » Poradňa

Axa alebo Allianz?

Pridal , 30/01/2014 – 12:52Žiadny komentár | 1 905 videní

Dobrý deň,

máme Rodinné úrazové poistenie v Axe a ešte manžel tam má životné invest.poistenie. Ale boli u nás poradkyne z Allianz a navrhli nám poistenie Flexi život pre oboch. Radia nám zrušiť všetko v Axe a uzatvoriť výhodnejšie u nich, lebo Axa je vraj v mínuse. Jasné že si každý obhajuje tú svoju poisťovňu, ale my sme z toho úplne mimo, lebo teraz nevieme čo urobiť. Zrušiť to staré poistenie a uzatvoriť nové v Allianz, alebo nechať to v Axe. Skúste mi dať nejakú rozumnú radu ako sa rozhodnúť. Ďakujem za odpoveď.

Stanislava

Keďže nepoznám vaše skutočné potreby a potreby vašej rodiny a ani nastavenia poistenia, ktoré máte dojednané v Axe, a vôbec netuším s akým návrhom prišli z Allianz, je aj pre mňa ťažké rozhodnúť čo by bolo pre vás najlepšie. Skúsim vám v tejto chvíli načrtnúť ako by mohlo vyzerať najlepšie životné poistenie pre vás a vašu rodinu a možno to vám pomôže rozhodnúť sa.

Ideálne poistenie pre rodinu:

Mám za to, že každý člen rodiny, vrátane detí, by mal mať svoje vlastné životné poistenie. V prvom rade u dospelých je potrebné chrániť príjem hlavne pred chorobou, ktorá nastáva častejšie ako úraz. Ďalej, ak rodina má záväzky, je potrebné ju chrániť v prípade straty alebo poklesu príjmu, aby nedošlo k platobnej neschopnosti uhrádzať tieto záväzky. Potom je tu ochrana rodiny, hlavne detí, v prípade úmrtia jedného alebo oboch rodičov. A tým posledným je sporenie na dôchodok.

Pre deti stačí úrazové poistenie, poistenie kritických chorôb a denné odškodné v prípade hospitalizácie s poistnými sumami, ktoré som uviedol pri poistení rodičov. Takto nastavené poistenie možno nebude najlacnejšie, avšak veľmi vám pomôže v prípade, ak nastane niektorá z už spomenutých situácií.

Aj to najlepšie poistenie na trhu, ak nebude v súlade s vašimi potrebami, bude pre vás úplne zbytočné.

Aj to najlepšie poistenie na trhu, ak nebude v súlade s vašimi potrebami, bude pre vás úplne zbytočné. Práve preto najprv zisťujem skutočné potreby svojich klientov a až potom sa rozprávame o najlepšom riešení. Taktiež nie som zástancom rušenia už existujúcich poistných zmlúv pokiaľ nie sú vyslovene nevýhodné.

Prajem Vám život v istote.

Rastislav Mažár
odborný poradca pre životné poistenie

Prečítajte si tiež:

Značky:, , , ,

Napíšte komentár!

Pri komentovaní sa držte témy. Spam a nevhodné príspevky budú odstránené.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog podporuje Gravatar. Na vytvorenie vášho profilu navštívte gravatar.com.