Aktuality »

29/08/2015 – 19:50 | 2 komentáre | 3 327 videní

Kapitálové životné poistenie je jednou z možností kedy je klient poisťovne poistený na riziko smrti a zároveň si vytvára finančnú rezervu do budúcnosti. Túto rezervu komerčná životná poisťovňa zhodnocuje technickou …

Čítať celý článok »
Domovská stránka » Poradňa

Najlepšie životné poistenie pre slobodnú

Pridal , 21/02/2014 – 14:46Žiadny komentár | 1 378 videní

Dobrý deň,

mám 29 rokov, som slobodná a uvažujem nad uzatvorením životného poistenia. Mohli by ste mi poradiť aké by bolo pre mňa najvýhodnejšie? Počula som, že Allianz ma nejaké zároveň sporiace poistenie. Zvažovala som pripoistenie pre prípad smrti, úrazu, kritických chorôb a denného odškodného pri pobyte v nemocnici. Vôbec však netuším koľko by som mesačne platila za takýto balík služieb a či je takáto kombinácia možná a pre mňa vhodná. Ďakujem.

Lucia

Každá životná poisťovňa, teda aj Allianz – Slovenská poisťovňa, má vo svojej ponuke okrem poistenia aj určitú formu zhodnocovania peňazí. Môže to byť cez kapitálové životné poistenie, kde máte istotu nasporenia konkrétnej sumy s technickou úrokovou mierou 1,9%. Druhou z možností je investičné životné poistenie, kde síce istota našetrenia konkrétnej sumy nie je, avšak zhodnotenie peňazí je ďaleko vyššie. V priemere sa pohybuje okolo 6%. To, aká forma životného poistenia je pre vás vhodná je možne zistiť na základe tzv. investičného dotazníka, alebo aj na základe vašich potrieb.

Balík služieb, ktoré ste si vybrala nie je problém v rámci Allianz – Slovenskej poisťovne dojednať. Krytie rizík by malo vychádzať v prvom rade na základe vašich potrieb. Poďme sa spoločne pozrieť na to, čo by ste takto dojednanou poistnou sumou získali.

  1. Poistenie smrti sa dojednáva v prípade, ak poistený potrebuje niečo alebo niekoho zabezpečiť. Typickým príkladom je rodič, ktorý v prípade úmrtia chce, aby jeho rodina aj naďalej dostávala príjem, ktorý jeho smrťou v rodine chýba. Alebo platiteľ úveru si takto zabezpečí splatenie záväzku voči banke aj po jeho smrti. Píšete, že ste slobodná, je preto možné, že toto poistenie vôbec nepotrebujete. Ak áno, tak len do výšky nákladov spojených s pohrebom.
  2. Poistenie úrazu, alebo tiež denné odškodné v prípade úrazu nie je vôbec na škodu, pretože z tohto poistenia je aj časté plnenie. Poistným plnením je denné odškodné za každý deň liečenia úrazu. Uvediem príklad, ak budete mať dohodnuté denné odškodné vo výške 20€ na deň a úraz sa bude liečiť 30 dní od poisťovne dostanete 20€ x 30 dní = 600€. Myslím si, že to je suma, ktorá poteší. Takže s týmto som OK.
  3. Kritické chorobu sú skvelým poistením, žiaľ málo ceneným. Preto vás chválim, že rozmýšľate aj nad týmto poistením. Mojím odporúčaním je nerozmýšľať a určite si ho dojednať. Málo kto si uvedomuje, že takmer 9 z 10 ľudí počas svojho života ochorie na niektorú z týchto vážnych chorôb. Takže toto poistenie vám určite odporúčam.
  4. Denné odškodné pri pobyte nemocnici je dobré poistenie, skôr však pre ľudí, ktorí sú vystavení väčšiemu riziku v práci, športovci ale aj starší ľudia. Pre vás by mohlo byť toto poistenia zaujímavé v prípade, ak sa rozhodnete byť mamičkou. Pôrodom v nemocnici si tak môžete prilepšiť na výbavičku pre vaše dieťa.

Čo mi chýba v tomto balíku je poistenie ušlého zárobku, alebo inak povedané PNky. Poistným plnením je v tomto prípade náhrad poklesu vášho príjmu ak budete práceneschopná či už z dôvodu úrazu, choroby alebo tehotenstva. Ďalším poistením, na ktoré chcem upriamiť vašu pozornosť je poistenie nezamestnanosti, čo znamená, že ak stratíte zamestnanie budete aj naďalej dostávať svoj plat, pretože čas pôvodného platu dostanete od sociálky a zvyšok od životnej poisťovne.

Prajem Vám život v istote.

Rastislav Mažár
odborný poradca pre životné poistenie

Prečítajte si tiež:

Značky:, , , , , , ,

Napíšte komentár!

Pri komentovaní sa držte témy. Spam a nevhodné príspevky budú odstránené.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog podporuje Gravatar. Na vytvorenie vášho profilu navštívte gravatar.com.