Aktuality »

29/08/2015 – 19:50 | 2 komentáre | 3 327 videní

Kapitálové životné poistenie je jednou z možností kedy je klient poisťovne poistený na riziko smrti a zároveň si vytvára finančnú rezervu do budúcnosti. Túto rezervu komerčná životná poisťovňa zhodnocuje technickou …

Čítať celý článok »
Domovská stránka » Poradňa

Poistenie pre vnučku

Pridal , 29/01/2014 – 12:26Žiadny komentár | 836 videní

Aký je najlepší variant poistenia pre vnučku, ak mám hotovosť, resp. keď  nemám, alebo by som tie peniaze vkladal z nejakého iného vkladu.Hlavne mi ide o možnosť zabezpečenia v prípade úrazu.

Miroslav

Ďakujem vám za zaujímavú otázku. Ak chcete pre svoju vnučku len úrazové životné poistenie, najlepšou alternatívou je program Farbička od Allianz – Slovenskej poisťovne. Toto poistenie môžete za určitých okolností získať zadarmo a ešte na ňom zarobiť. Škoda len, že o tejto možnosti viem málo aj samotných obchodníkov tejto poisťovne. Výhodou tohto poistenia je, že je extrémne lacné, bez rizikových skupín, čo pre vašu vnučku znamená, že aj v dospelosti môže mať plnohodnotné úrazové poistenie za cenu detského.

„.. alebo by som tieto peniaze vkladal z nejakého iného vkladu“, tejto vete nie veľmi dobre rozumiem. Neviem aký vklad máte na mysli? Vo všeobecnosti môžete životné poistenie platiť buď bankovým prevodom, šekom alebo v niektorých prípadoch aj inkasom z vášho bankového účtu. Zo životného poistenia platiť poistné na iné poistenie sa nedá, len v prípade špeciálnych tzv. vkladových poistení. Ak máte zriadené vkladové životné poistenie, musíte doň peniaze buď jednorázovo zaplatiť alebo platiť pravidelne každý mesiac, štvrťrok, polrok alebo rok a až tak z neho následne uhrádzať ostatné poistenia.

Prajem Vám život v istote.

Rastislav Mažár
odborný poradca pre životné poistenie

Prečítajte si tiež:

Značky:, , ,

Napíšte komentár!

Pri komentovaní sa držte témy. Spam a nevhodné príspevky budú odstránené.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog podporuje Gravatar. Na vytvorenie vášho profilu navštívte gravatar.com.