Aktuality »

29/08/2015 – 19:50 | 2 komentáre | 3 327 videní

Kapitálové životné poistenie je jednou z možností kedy je klient poisťovne poistený na riziko smrti a zároveň si vytvára finančnú rezervu do budúcnosti. Túto rezervu komerčná životná poisťovňa zhodnocuje technickou …

Čítať celý článok »
Domovská stránka » Poistenie chorôb

Pozor! Infarkt vám hrozí už po tridsiatke

Pridal , 24/02/2013 – 17:32Žiadny komentár | 1 825 videní

Pozor! Ak máte po tridsiatke ste zrelý na infarkt

Vedeli ste že každý druhý obyvateľ Slovenska zomrie na infarkt? Zlyhanie srdca sa vyskytuje čoraz častejšie a každým rokom sa znižuje aj veková hranica rizika infarktu. Ste muž po tridsiatke so zlými stravovacími návykmi, fajčíte a pracujete v strese? Ste tak ideálnym adeptom na zlyhanie srdca.

Viac než 54% populácie Slovenska zomiera každoročne na infarkt.

Ženy sa doteraz tešili, že ich infarkt obchádza. V súčasnosti to už nie je pravda, pretože na zlyhanie srdca končí v nemocnici čoraz viac žien.

Po prekonaní infarktu musíte brať lieky na ochranu srdca. Ďalšie lieky na zníženie tukov v krvi a na úpravu krvného tlaku. Ľudia s nadváhou by mali znížiť svoju telesnú hmotnosť a začať s diétou. Po prekonaní infarktu musíte zmeniť svoje stravovacie návyky. Jesť viac zeleniny a ovocia. Obmedziť mastné jedlá a alkohol, a tiež vyhýbať sa stresu aj v práci.

Samotná liečba znamená niekoľkotýždennú opakovanú návštevu nemocnice spojenú s kúpeľnou liečbou. To všetko so sebou prináša zvýšené nároky na váš rodinný rozpočet. V závažných prípadoch sa človek po prekonaní infarktu veľmi ťažko začleňuje späť do normálneho života. Nezriedka príde o prácu, a mnohé prípady končia aj trvalou invaliditou.

Čo vám v takejto chvíli pomôže? Peniaze.

Vhodnou kombináciou rôznych druhov životného poistenia získate dostatočné množstvo finančných prostriedkov na zabezpečenie kvalitnej liečby, či už na Slovensku alebo u špecialistov v zahraničí. Určite vám príde vhod, ak vám životné poistenie zaplatí aj kúpeľnú liečbu. Dobrým životným poistením si naďalej zabezpečíte svoj doterajší príjem, čo znamená, že aj v prípade dlhodobej práceneschopnosti nepocítite žiaden nedostatok finančných prostriedkov. Taktiež vám môžu byť vyplácané peniaze navyše k vášmu dôchodku v prípade trvalej invalidity.

Na základe vašej osobnej analýzy potrieb vie odborný poradca na životné poistenie určiť aké poistenie by bolo pre vás vhodné pre prípad kritickej choroby, ktorou infarkt určite je. Z analýzy je možné určiť aj výšku samotného poistného plnenia tak, aby v prípade ak nastane táto udalosť vám životná poisťovňa vyplatila dostatočné množstvo peňazí, ktoré by vám v ťažkej situácii naozaj pomohli.

Prajem Vám život v istote.

Rastislav Mažár
odborný poradca na životné poistenie

Prečítajte si tiež:

Značky:, , , , , , ,

Napíšte komentár!

Pri komentovaní sa držte témy. Spam a nevhodné príspevky budú odstránené.

Môžete použiť tieto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog podporuje Gravatar. Na vytvorenie vášho profilu navštívte gravatar.com.