Životné poistenie pomôže pri strate zamestnania

Životné poistenie pomôže pri strate zamestnania
Ilustračný obrázok

Neviem koľkí z vás už prišli o zamestnanie. Ja áno. Len škoda, že som vtedy nemal dobré životné poistenie, pretože presne viem koľko problémov strata zamestnania so sebou prináša. V prvom rade je to výrazný pokles príjmu. Niekedy aj viac než o polovicu. Zaplatíte len to najnutnejšie a na samotný život neostáva už takmer nič. Musíte sa uskromniť. Sami seba upokojujete, že čoskoro si novú prácu nájdete. Máte od štátu podporu, tak čoho sa obávať. Vypisujete jednu žiadosť o zamestnanie za druhou. Zasielate desiatky životopisov a čakáte na kladnú odpoveď.

Mesiace sa míňajú a stále nič. Žiadna pozitívna odpoveď, žiadna nová práca. Štátna podpora už skončila, a vy, aby ste prežili, si rôzne požičiavate. Dlhy rastú. Depresia sa prehlbuje.

Čo by vám v tejto chvíli pomohlo?

Súkromná podpora v nezamestnanosti

Ak máte dobré životné poistenie môžete od životnej poisťovne dostávať nepretržite až po dobu jedného roka každý mesiac svoju súkromnú podporu v nezamestnanosti, ktorej výšku si sami vopred určíte. Je len na vás či chcete dostávať 200€, 300€ alebo i viac eur. Pre vás to znamená, že v tak ťažkej situácií, ako strata zamestnania je, nepocítite žiaden pokles vášho príjmu. Odbremeníte sa od starosti ako prežiť. Získate aj viac času na nájdenie si pre vás naozaj vyhovujúceho zamestnania, a nemusíte tak siahnuť po prvej možno nevýhodnej ponuke. Naďalej budete mať na vaše výdavky a nebudete si musieť požičiavať.

So súkromnou dávkou v nezamestnanosti sa už nebudete musieť obávať straty alebo poklesu vášho príjmu.

Životné poistenie pre prípad straty zamestnania vám zabezpečí naďalej spokojný život.

Prajem Vám život v istote.

Rastislav Mažár 
odborný poradca

Životné poistenie pomôže pri strate zamestnania